Deutsch
Eesti
Latviski
Lietuvių kalba
Русский
Kontaktai
0049 700 27825700
LietuvaPaskutinis terminasPirmadienis 2007.04.23

ZDF Zollernhof, Unter den Linden

Pirmadienis 2007.04.23

Europos energetika saugumo, patikimumo ir teisingumo kryžkelyje

27 Europos Sąjungos šalių energetikos politika įgyja bendrą pagreitį.
Lietuvos, Latvijos, Estijos taip pat Lenkijos šalių iniciatyva ši sritis pastaraisiais metais išsikovojo svarbią vietą Europos Agendoje. Bet vis dėlto, kokia gi iš tikrųjų Baltijos šalių įtaka energetikos politikai Europos Sąjungoje? Kokie motyvai glūdi už konfliktų, kurie matomi Briuselyje ir Europos Sajungos šalių sostinėse? Kaip atrodys energetikos politika 21 amžiuje?

Kalba: vokiečių / anglų

11.00 val. Atvykstančius svečius pasitinka Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasadoriai Vokietijoje J.E. Clyde Kull, J.E. dr. Mārtiņš Virsis ir J.E. Evaldas Ignatavičius

11:30 Atidarymas
Kurt Bodewig, Vokietijos Bundestago narys, buvęs Vokietijos Federacinės Respublikos ministras, Baltic Sea Forum valdybos pirmininkas (apie 10 min., vokiečių k.)

11:40 Energingas naujų ES narių politininis indėlis: diskusija apie energetiką, kodėl?
Aigars Kalvitis, Latvijos Respublikos ministras pirmininkas (apie 15 min., dalyvavimas patvirtintas, anglų k.)

11:55 Vieningos Europos prioritetas: Baltijos šalių tinklų prijungimas prie Vakarų tinklų
Sandor Liive, Eesti Energia vadybininkas (apie 15 min., dalyvavimas patvirtintas, anglų k.)

12:10 Bendros ES energetikos politikos perspektyvos ir komponentai
Andris Kesteris, ES Komisija, ES energetikos komisaro Andris Piebalgs kabineto vadovas (apie 15 min., dalyvavimas patvirtintas, vokiečių k.)

12:30 Diskusija I
Diskusijos vedėjas Kurt Bodewig, Vokietijos Bundestago narys, Baltic Sea Forum valdybos pirmininkas (vokiečių k. / anglų k.), Aigars Kalvitis, Latvijos Respublikos ministras pirmininkas, Sandor Liive, Eesti Energia, Andris Kesteris, ES energetikos komisaro Andris Piebalgs kabineto vadovas, Andrius Kubilius, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas, Dr. Frank Umbach, Vokietijos užsienio politikos draugijos ekspertas energetikos klausimams; apie 30 min. trunkanti diskusija, po to – publikos klausimai (vokiečių k. / anglų k.)

13:30 Pertrauka (pietūs)
Pirmosios ir antrosios renginio dalies metu dalyviams bus pasiūlyta kavos ir gaivinančių gėrimų

15:00 Trumpai apie projektą: Baltijos reaktorius ir Estlink
Harri Mikk, Eesti Energia valdybos narys, atsakingas už verslo plėtrą (apie 20 min., dalyvavimas patvirtintas, vokiečių k.)

15:20 Partnerystė energetikos srityje – darnaus ir saugaus aprūpinimo energija Europoje pagrindas
Ernst Schwanhold, BASF AG kompetencijos centro aplinkosaugos, saugumo ir energetikos klausimams vadovas
(apie 15 min., dalyvavimas patvirtintas, vokiečių k.)

15:35 Atsinaujinančios energijos ištekliai ir energijos efektyvumas – ateities energijos šaltiniai
Stephan Kohler, Vokietijos energetikos agentūros (dena) valdybos pirmininkas (apie 10 min., dalyvavimas patvirtintas, vokiečių k.)

15:45 Dujotiekis Baltijos jūros dugnu - kodėl jo neturėtų būti
Andrius Kubilius, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas (apie 15 min., dalyvavimas patvirtintas, anglų k.)

16:00 Diskusija II
Diskusijos vedėjas Kurt Bodewig, Vokietijos Bundestago narys, Baltic Sea Forum valdybos pirmininkas (voekiečių k. / anglų k.), Harri Mikk, Eesti Energia valdybos narys, atsakingas už verslo plėtrą, Ernst Schwanhold, BASF AG kompetencijos centro aplinkosaugos, saugumo ir energetikos klausimams vadovas, Stephan Kohler, Vokietijos energetikos agentūros (dena) valdybos pirmininkas, Andrius Kubilius, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas; apie 30 min. trunkanti diskusija, po to – publikos klausimai (vokiečių k. / anglų k.)

17:00 Vokietijos pirmininkavimo ES Taryboje rezultatai
Dr. Joachim Wuermeling, Vokietijos Federacijos ekonomikos ir technologijų ministerijos valstybės sekretorius, atsakingas už Europos ir energetikos politiką (apie 20 min., dalyvavimas patvirtintas, vokiečių k.)

Apie 17:20 „Baltijos vakaro“ pradžia
Pobūvį aptarnauja „m+w zander“, gėrimai, pokalbiai, lietuviška džiazo muzika

20:00 Renginio pabaiga

Baltic Sea Forum

Aigars Kalvitis

Kurt Bodewig

Bruck M. Kimmerle

Co-Sponsoring by BASF AG

Shuttle Service by Skoda

Sandor Liive, Eesti Energia

Ernst Schwanhold, BASF AG

Andris Kesteris, ES Komisija

Diskusija

Jens D. Müller, Nord Stream AG

Catering by m+w zander
Pagrindinis puslapis
Renginių kalendorius | Paskutinis terminas | BALTIC BERLIN BEACH 09
Paieška | Kontaktai | Svetainės kūrėjai

© 2007-2009 Bruck M. Kimmerle office for press, pr, new media
powered by WiSL S-CMS